در حال دریافت اطلاعات
قوانین عمومی

1- کلیه اصول و رویه های ایران آهانا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط می باشد

 

۲- هرگونه فعالیت در وبسایت ایران آهانا از جمله ورود به وب سایت، ثبت نام و استفاده از حساب کاربری، ثبت و انتشار اقامتگاه جهت اجاره، ثبت درخواست رزرو و یا هرگونه استفاده از وبسایت و اپلیکیشن های ایران آهانا، به معنای آگاه بودن کاربر از قوانین  و نحوه استفاده از سرویس های آن و به معنی پذیرش کامل متن فعلی شرایط و قوانین ایران آهانا است.

 

3- اگر با تغییرات ایجاد شده در قوانین وبسایت مخالف باشید، میتوانید حساب کاربری خود را در هر زمان که تمایل داشتید ببندید بدیهی است که ادامه کار شما در وبسایت ایران آهانا به معنی پذیرش تغییرات حاصل شده و شرایط و قوانین به روز شده ایران آهانا می باشد.

ماده 1- حساب کاربری

1- برای بهره مندی کامل از وبسایت همچون رزرو یک اقامتگاه با اجاره دادن یک اقامتگاه، کاربر می بایست ثبت نام کرده و با ثبت اطلاعات کاربری مشخص شده به عضویت وبسایت درآید. در این حالت حساب کاربری مختص همان کاربر، جهت اداره امور جاری، در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

2-  تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در ایران آهانا کنند، افراد زیر ۱۸ سال، می بایست تحت نظر والدین یا قیم قانونی خود از وبسایت استفاده کنند. برای ایجاد حساب کاربری مقدماتی، هر کاربر باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در وب سایت و یا اپلیکیشن ایران آهانا ثبت کند.

 

3-  مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همه فعالیتهایی که از طريق حساب کاربری مذکور انجام شده و می شود به عهده کاربر خواهد بود.

4- کاربر با ثبت نام در ایران آهانا می پذیرد که قوانین و مقررات ایران آهانا را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفاده کاربران از ایران آهانا به معنی پذیرش هرگونه تغيير در قوانین و مقررات آن است.


5-  کاربر می پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به روز در سایت ایران آهانا وارد کند. هرگاه کشف گردد که هر یک از اطلاعات درخواستی به غلط ثبت گردیده، شرکت می تواند حساب کاربری مربوطه را مسدود کرده و از ارائه سرویس به کاربر خودداری کند.


6-  هر فرد تنها می تواند یک حساب کاربری به عنوان میهمان، میزبان و یا هردو بصورت همزمان در ایران آهانا داشته باشد.


7-  مسئولیت همه فعالیتهایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در ایران آهانا یا سایر خدمات مربوط به ایران آهانا انجام می شود به عهده کاربر است.


8- کاربر حق ندارد حساب کاربری خود را در اختيار اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث قرار دهد، یا حساب خود را به فرد با شرکت دیگری منتقل کند. بدیهیست مسئولیت هرگونه نقض قوانین از جانب دارنده حساب کاربری به عهده مالک حساب کاربری خواهد بود.

ماده2 - استفاده از وب سایت

1-  کاربر متعهد به رعایت همه قوانین اخلاقی، شرعی و عرفی جمهوری اسلامی ایران در طی استفاده از خدمات ایران آهانا است. با استفاده از سرویس ایران آهانا کاربر می پذیرد که از خدمات ایران آهانا برای انجام هیچ فعالیت غیرقانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشياء غير مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست را به اقامتگاه منتقل کند، نگهداری کند و یا استفاده نماید.

 

2- در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج نرخ اجاره بها موجود در سایت ایران آهانا، حق بلا اثر نمودن درخواست و رزرو انجام شده توسط مشتری، برای ایران آهانا محفوظ است. ایران آهانا در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می نماید و کاربر با ورود به سایت ایران آهانا می پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت. .

3-  کاربران باید هنگام ثبت درخواست رزرو مورد نظر خود، فرم درخواست را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، درخواستهای کاربر قابل پیگیری و پردازش نخواهد بود. درج اطلاعات هویتی، آدرس، ایمیل و شماره تماس های مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است. در صورتی که شبهه ای در صحت این اطلاعات وارد باشد، ایران آهانا جهت اطمینان از قطعیت رزرو، میتواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.

 

 

4-  کاربر می پذیرد که ایران آهانا ارائه کننده خدمات اقامت نیست، بلکه ارائه کننده خدمات نرم افزاری از طریق وبسایت و اپلیکیشن و های ایران آهاناست، که ارتباط مستقیم بین میهمانان و میزبانان را جهت توافق بر انجام یک اقامت کوتاه مدت بصورت الکترونیکی فراهم و تسهیل می کند، ایران آهانا به هیچ عنوان مالک یا متصدی یا نماینده اقامتگاههایی که در وبسایت توسط کاربران به ثبت رسیده نمی باشد، همچنین دخالتی در آماده سازی، مدیریت و اداره اقامتگاهها ندارد. در سرویس ایران آهانا، میهمان مختار است درخواستی برای و رزرو یک اقامتگاه ایجاد و برای کاربر میزبان ارسال کند یا خیر، همچنین میزبان مختار است یک درخواست رزرو را بپذیرد یا رد کند،لذا هر رزروی که میهمان و میزبان بر سر آن به توافق میرسند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین کاربر میهمان و کاربر میزبان در نظر گرفته شود و ایران آهانا هیچ کنترلی بر رفتار هیچ یک از کاربران خود ندارد. لذا مسئولیت جاجیگا محدود است به مهیا کردن وبسایت و اپلیکیشن ها و سرویسهای نرم افزاری مربوطه و هیچ نوع مسئولیت دیگری را نمی پذیرد.


5-  تمامی خدمات سیستمی ایران آهانا به کاربران در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز فعال است و کاربران می توانند امور خود را به بصورت آنلاین پیگیری نمایند. روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه امور غیر سیستمی همچون پاسخ تلفنی به درخواست ها و با رسیدگی به مشکلات مشتریان در طول روزهای کاری و در اولین روز پس از تعطیلات پردازش میشوند.


6-  ایران آهانا همواره در دریافت و تحویل فوری کلیه درخواستهای ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می دهد. با وجود این،در صورتی که در خواست رزرو توسط میزبان مربوطه رد شود و یا پاسخی ارسال نگردد، حق کنسل کردن آن درخواست و استرداد وجه پیش پرداخت به میهمان  مربوطه برای ایران آهانا محفوظ است، یا اینکه میهمان می تواند اقامتگاه مد نظر را با اقامتگاههای دیگری جایگزین کند.

 

7- در صورت بروز مشکل در تایید رزرو درخواست شده، مانند اشغال بودن اقامتگاه یا رد درخواست توسط میزبان، مبلغ شارژ شده در کیف پول میهمان بصورت اتومات آزاد می گردد، در این حالت میهمان می تواند درخواستی برای عودت مبلغ پیش پرداخت شده ثبت نماید تا وجه درخواستی حداکثر طی ۴۸ ساعت کاری به حساب معرفی شده توسط مشتری واریز گردد، یا اینکه می تواند مبلغ شارژ شده در کیف پول خود را برای رزرو اقامتگاهی دیگر حفظ نماید.
 


8-   کاربر میهمان متعهد می شود اطلاعات ثبت شده در هنگام رزرو اقامتگاه منطبق با واقعیت باشد بعنوان مثال مشخصات کاربر میهمان صحيح باشد و همچنین تعداد میهمانان ورودی و مقیم در اقامتگاه برابر با تعداد میهمان ثبت شده در درخواست رزرو باشد.. درصورت عدم تطبيق اطلاعات ثبت شده با واقعیت، کاربر میزبان مجاز به لغو رزرو بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهده کاربر میهمان است.

9-  کاربر میهمان، تنها می تواند اقامتگاهی را برای اقامت خود و همراهان خود رزرو نماید، رزرو یک اقامتگاه برای فرد دیگر بدون هماهنگی با ایران آهانا، خلاف مقررات می باشد.10-  با توجه به ثبت سیستمی درخواست رزرو، صدور مجدد فاکتور یا تغییر مشخصات آن تنها از طریق تماس مستقیم با تماس با ما ممکن بوده و زمانبر می باشد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت درخواست رزرو، نسبت به این مساله دقت لازم را مبذول نمایند.

 

11-  کاربر میهمان می پذیرد، درخواست رزروی ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات جاجیگا را داشته باشد. کاربر میزبان می پذیرد اقامتگاه خود را تنها به منظور به اجاره دادن آن اقامتگاه از طریق ایران آهانا ثبت کند. کاربر میهمان اگر پس از ارسال درخواست رزرو و پذیرش درخواست توسط کاربر میزبان، درخواست را لغو کند و کاربر میزبان اگر پس از قبول یک درخواست رزرو، درخواست را لغو کند، شرکت می تواند به دلیل تاثیر این امر بر اعتماد سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبارکاری ایران آهانا، به تشخیص خود جریمه های نقدی یا غیر نقدی به حساب کاربری ایشان اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد.

12-  کاربر میهمان متعهد به رعایت مقررات اقامتگاه رزرو شده، که توسط کاربر میزبان وضع و در نمایه (پروفایل) اقامتگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده است می باشد. در غیر اینصورت کاربر میزبان مجاز به لغو رزرو بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهده کاربر میهمان است.

 

13-  مسئولیت به همراه داشتن و ارائه مدارک شناسایی کاربر میهمان و همچنین مدارک محرمیت زوجین میهمان در بدو ورود به اقامتگاه با کاربر میهمان است، در صورت بروز هرگونه مشکل در این ارتباط میزبان حق دارد رزرو را لغو نموده و مطابق مقررات لغو رزرو با کاربر میهمان رفتار نماید.

 

15-  پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که میزبان برای تحویل اقامتگاه حاضر نشود، تمامی هزینه های دریافتی به میهمان بازگردانده خواهد شد، و ایران آهانا حداکثر تلاش خود را برای یافتن اقامتگاه جایگزین و جلب رضایت میهمان مبذول خواهد داشت. در این ارتباط میزبان مربوطه مسئول هرگونه ضرر و زیان وارده به میهمان بوده و همچنین شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات . ایران آهانا که منجر به بی اعتمادی سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبار کاری او خواهد شد، به تشخیص خود جریمه های نقدی یا غیر نقدی به حساب کاربری ایشان اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد.

 

 

16-  پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که میهمان برای تحویل گرفتن اقامتگاه مراجعه نکند، اقامتگاه همچنان تحت رزرو ایشان باقی خواهد ماند و هزینه های پرداختی رزرو به ایشان مسترد نخواهد شد. در صورت لغو رزرو توسط میهمان، مطابق مقررات لغو رزرو ی که در تاریخ ثبت درخواست رزرو، در نمایه (پروفایل) اقامتگاه در معرض دید میهمانان قرار داده شده است رفتار خواهد شد. کاربر میزبان ملزم به مطالعه و انتخاب مقررات لغو رزرو اقامتگاه خود بوده، کاربر میهمان نیز ملزم به مطالعه مقررات لغو رزرو اقامتگاه مورد نظر خود، پیش از ارسال درخواست رزرو می باشد.17-  کاربر میهمان می پذیرد، اقامتگاه تحت اجاره را مطابق تاریخ خروج مشخص شده در سند رزرو ترک کرده و تحویل دهد. در صورتی که میهمان بدون رضایت میزبان، بیش از مدت تعیین شده در اقامتگاه مانده و اقامتگاه را تخلیه نکند، میزبان حق دارد به میزان ۲ برابر اجاره بهای روزهای مذکور از میهمان مربوطه اخذ نماید، همچنین میزبان حق دارد از روشهای قانونی برای تخلیه اقامتگاه استفاده کند و هرگونه هزینه و ضرر و زبان در این ارتباط می بایست توسط میهمان مربوطه اخذ گردد.

 

18-  کاربر میهمان می پذیرد، اقامتگاه و تمامی متعلقات و تجهیزات موجود در اقامتگاه تحت اجاره خود را پس از اتمام دوره رزرو، با شرایطی که هنگام ورود تحویل گرفته، به میزبان تحویل دهد. میهمان مسئول هرگونه خسارت وارده به اقامتگاه و متعلقات آن که توسط خود میهمان و یا همراهان میهمان ایجاد گردد می باشد. در صورت ادعای قابل اثبات خسارت از جانب میزبان، میهمان مربوطه مسئول پرداخت هزینه جایگزینی مورد صدمه دیده یا مفقود شده می باشد.


19-  کاربرانی که بعنوان میزبان اقدام به ثبت اقامتگاه می نمایند، حتما می بایست خود مالک قانونی اقامتگاه باشند و یا اقامتگاه بصورت اجاره بلند مدت در اختیار ایشان قرار داده شده و یا نماینده قانونی مالک برای اجاره ملک باشند که توسط مالک اقامتگاه تعيين شده اند. در هر صورت امر میزبانی و اجاره اقامتگاه در ایران آهانا تنها با اطلاع و اجازه صاحب قانونی اقامتگاه مجاز می باشد. مسئولیت هرگونه خلاف، خطا و یا اشتباه صورت گرفته در این ارتباط به عهده کاربر میزبان مربوطه بوده و حق هرگونه پیگیری حقوقی در این ارتباط برای جاجیگا محفوظ می باشد. .


20-  مالکیت مادی و معنوی و همچنین تمامی مسئولیت نمایه اقامتگاه ثبت شده توسط کاربر میزبان، متعلق به ایشان می باشد. در صورتیکه ادعایی مبنی بر مالكيته هر یک از اقامتگاههای ثبت شده به جاجیگا ارسال شود، پس از بررسیهای لازم و تایید مالکیت توسط کارشناسان ایران آهانا، مالکیت و مسئولیت نمایه اقامتگاه مذکور، به مالک ملک انتقال خواهد یافت و کاربر ثبت کننده می پذیرد که از و تاريخ انتقال، هیچگونه ادعایی در ارتباط با نمایه اقامتگاه انتقال یافته نداشته باشد.

21-  در مواردی که رزرواسیون یک اقامتگاه در خارج از ایران آهانا، توسط مالک به نمایندگان متعددی سپرده شده باشد، مالكيت نمايه اقامتگاه مذکور در ایران آهانا متعلق به اولین نماینده ای خواهد بود که نمایه اقامتگاه را بطور کامل و بی نقص، ثبت و منتشر نماید. تبصره: درصورتی که نماینده ای بتواند اقامتگاهی را بطور معنی داری با نرخ پایین تر و شرایط بهتر از آنچه که در وبسایت ثبت شده عرضه کند. پس از بررسی و تایید کارشناسان ایران آهانا، تمایه اقامتگاه مذکور به نماینده دوم انتقال خواهد یافت و نماینده اول می پذیرد که از تاریخ انتقال، هیچگونه ادعایی در ارتباط با نمایه اقامتگاه انتقال یافته نداشته باشد.


22-  کاربر میزبان، در صورت نمایندگی، تنها می تواند نماینده مستقیم مالک اقامتگاه باشد و واسطه گری غیر مستقیم به هیچ عنوان در ایران آهانا قابل پذیرش نیست. در صورت مشاهده چنین موردی، ایران آهانا حق دارد نمایه اقامتگاه مذکور را از کاربر متخلف باز پس گرفته و به تشخیص خود، عضویت کاربر متخلف را لغو نماید.
.
23- کاربر میزبان می پذیرد، اقامتگاه ثبت شده ایشان، می تواند توسط کارشناسان ایران آهانا جهت تایید، مورد بازدید حضوری قرار گیرد.


24-  کاربر میزبان می پذیرد، که ارتباطش با وبسایت ایران آهانا، به عضویت ایشان در وبسایت بعنوان یک عضو پیمانکار مستقل محدود می باشد، و هیچگاه این عضویت به معنی کارمندی یا نمایندگی ایران آهانا و یا شراکت با ایران آهانا نخواهد بود و کاملا بصورت انحصاری برای خود و در جهت منافع خود فعالیت خواهد نمود و نه برای و در جهت منافع ایران آهانا. همچنین ایران آهانا هیچگونه کنترلی بر اقامتگاه ثبت شده میزبان و یا هرگونه فعالیت خارج از وبسایت میزبان ندارد و کاربر میزبان بعنوان عضوی از وبسایت ایران آهانا، می پذیرد تا هیچگاه عملی انجام ندهد که القا کننده شراکت یا نمایندگی ایشان با ایران آهانا باشد(شامل استفاده غیر مجاز از مالکیت فکری وبسایت ایران آهانا.

25-  اشاره به تایید شده بودن با کلمات اینچنینی در نمایه (پروفایل کاربران وبسایت، تنها نشان می دهد که کاربر مذکور یکی از اطلاعات ثبت شده خود همچون شماره تلفن همراه با آدرس منزل و غیره را به تایید رسانده است، و این به معنی تایید همه جانبه کاربر مذکور، قابل اعتماد بودن، امن بودن یا مورد تایید بودن ایشان از جانب ایران آهانا نمی باشد. در عوض توصیه می شود تا تمامی اعضا، پیش از تصمیم به رزرو یک اقامتگاه یا پذیرفتن یک درخواست رزرو، ارزیابی لازم از کاربر مورد نظر را به انجام برسانند. ایران آهانا هیچگونه مسئولیتی در قبال صدمات با زبانهای احتمالی به افراد ناشی از تعاملات دو جانبه یا چندجانبه کاربران با یکدیگر را نمی پذیرد.


26- افراد ۵ سال به بالا بعنوان یک میهمان محسوب می شوند.

ماده3- نرخ ها و کارمزدها

1-  مطابق سیاستهای کلان کسب و کار ایران آهانا و در جهت  گسترش فرهنگ گردشگری و اقامت ساده و ارزان، كلیه .. اقامتگاههای ثبت شده در ایران آهانا و میزبانان مربوطه، با توجه به فصل و کشش بازار و مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به از حقوق مصرف کننده، به اعمال نرخهای حداقلی و منصفانه دعوت می شوند، ولیکن اجاره بهای درج شده برای هر اقامتگاه، توسط به میزبان همان اقامتگاه تعیین و ثبت می گردد و میهمانان محترم نیز مطابق الگوی عرضه و تقاضا می توانند به انتخاب اقامتگاه مد نظر خود اقدام نمایند. لذا ایران آهانا هیچگونه مسئولیتی در ارتباط با نرخ و اجاره بهای درج شده اقامتگاهها در وبسایت ندارد.

 

2-  کاربر می پذیرد هزينه سرویس ارائه شده و اجاره بها یک اقامتگاه مشابه، ممکن است بسته به شرایط از جمله فصل، تعداد نفرات و مدت رزرو، و یا عوامل دیگر متغیر باشد

3-  پرداخت هزینه سرویس فقط از طریق روش هایی که توسط ایران آهانا مشخص میشود، می تواند صورت گیرد. روشهایی : همچون پرداخت از طریق درگاههای امن بانکی و یا پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار و غير...

4-  کاربر میهمان با میزبان، نمی توانند کل و یا قسمتی از پرداخت و با دریافت اجاره بها را در خارج از روال تعریف شده وبسایت انجام دهند. هرگونه پیشنهاد پرداخت و با پذیرش پرداخت خارج از رویه های پرداخت تعریف شده در ایران آهانا، خلاف مقررات بوده و ایران آهانا ضمن محفوظ نگاه داشتن حقوق خود برای اقدامات قانونی، هیچگونه مسئولیتی را در قبال مشکلات بوجود آمده، ناشی از توافقات اینچنینی، نخواهد پذیرفت.


5-  کاربر میهمان برای تکمیل رزرو اقامتگاه مورد نظر خود، تنها موظف به پرداخت مبلغ درج شده در صورتحساب الکترونیکی صادر شده توسط ایران آهانا می باشد و مطالبه هرگونه هزینه دیگر برای اقامت در اقامتگاه مذکور، با شرایط قید شده در سند رزرو، از جانب کاربر میزبان خلاف مقررات است.

 

6-  دو بند فوق مربوط به هزینه های اجاره اقامتگاه بوده و در صورت درخواست خدمات دیگری همچون سرویس حمل و نقل، سرو غذا (صبحانه/نهار/شام/ چای/قهوه میوه/ غيرو ...)، گشتهای محلی و یا سایر خدمات ارائه شده توسط میزبان، هزینه آن بصورت مجزا و مطابق توافق میزبان و میهمان محاسبه شده و مستقیما به میزبان پرداخت می گردد و ایران آهانا هیچگونه مسئولیتی در قبال هرگونه شکایت یا نارضایتی طرفین نخواهد داشت.
 

7-  کاربر می پذیرد که باید هزینه اقامت را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه ایران آهانا جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل وقوع مشکلی در برنامه ایران آهانا یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبكه تلفن همراه امکان پرداخت از طریق وبسایت یا اپلیکیشن فراهم نشود میهمان همچنان موظف به پرداخت هزینه اقامت خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی میهمان با شرکت ایران آهانا، یا روش های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که میهمان به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد هزینه رزرو را به روشهای قانونی از میهمان دریافت نماید
 

8-  کاریر میزبان می پذیرد، پس از دریافت درخواست رزرو یک میهمان، می بایست در مدت تعیین شده به درخواست پاسخ دهده در صورت رد درخواست و یا عدم پاسخ به موقع، درخواست رزرو مذكور لغو گردیده و مبلغ پیش پرداخت شده به کابر میهمان مربوطه بازگردانده خواهد شد. کل هزینه رزرو، در هنگام نهایی کردن رزرو از میهمان دریافت خواهد شد و در مهلت زمانی تعریف شده در مقررات پرداخته به میزبان مربوطه پرداخت خواهد گردید. .

9-  کاربران میهمان و میزبان می پذیرند که در صورتی که یک رزرو، پیش و یا پس از تاریخ ورود مشخص شده در سند رزرو نهایی
توسط کاربر میهمان لغو گردد، ایران آهانا می تواند مطابق مقررات لغو رزرو اقامتگاه مذکور که توسط میزبان برای تاریخ رزرو مورد نظر تعیین گردیده، مبلغ بازپرداخت را مشخص و به میهمان مربوطه پرداخت نماید.

 

10-  در صورتی که یک رزرو قطعی شده، توسط میزبان مربوطه لغو گردد، تمامی هزینه های دریافت شده به میهمان بازگردانده خواهد شد، همچنین میزبان مربوطه و ایران آهانا موظف اند تا جایگزین هایی را به میهمان مذکور پیشنهاد نماید. در صورتی که یکی از اقامتگاههای پیشنهاد شده مورد پذیرش میهمان مذکور قرار گیرد، زوال معمول درخواست و پذیرش رزرو مطابق رویه جاری ایران آهانا برای آن پیگیری خواهد گردید.


11- در صورتی که یک رزرو قطعی شده، توسط میزبان مربوطه لغو گردد، تمامی هزینه های دریافته شده به میهمان بازگردانده خواهد شد، همچنین میزبان مربوطه و ایران اهانا موظف اند تا جایگزین هایی را به میهمان مذکور پیشنهاد نماید. در صورتی که یکی از اقامتگاههای پیشنهاد شده مورد پذیرش میهمان مذکور قرار گیرد، روال معمول درخواست و پذیرش رزرو مطابق رویه جاری ایران آهانا برای آن پیگیری خواهد گردید.


12- در صورت رد یک درخواست رزرو و یا لغو یک رزرو قطعی شده توسط کاربر میزبان، جريمه هایی از جانب ایران آهانا برای میزبان و اقامتگاه مذکور در نظر گرفته خواهد شد، جریمه هایی از قبیل درج اتوماتیک یک نظر در نمایه (پروفایل) میزبان و اقامتگاه مبنی بر لغو یک رزرو، غیر فعال کردن تقويم اقامتگاه در تاریخ های لغو شده، اعمال جریمه های غیر میزبان مربوطه پیش از اعمال لغو یک رزرو، از جریمه های احتمالی باخبر خواهد گردید.

13-  در وضعیتی که یک رزرو، بنا به شرایط حادث شده همچون قوه قهریه و یا به دلایلی که از کنترل طرفين خارج باشد، توسط ایران آهانا لغو گردد. تمامی هزینه های دریافتی بازپرداخت گردیده و هر دو طرف رزرو لغو شده، از دلایل امر باخير خواهند گردید. در این شرایط میهمان، میزبان و ایران آهانا هیچگونه مسئولیتی بابت لغو رزرو حادث شده به عهده نخواهند داشت.

 

14-  مبلغ کارمزد ایران آهانا، در حال حاضر معادل ۱۰ درصد از کل صورت حساب رزرو می باشد که از کاربر میزیان دریافت میگردد. این مبلغ در صورت نیاز و با اطلاع قبلی به میزبانان قابل افزایش یا کاهش خواهد بود. مبلغ کل قابل پرداخت به میزبان، شامل مبلغ كل اجاره بها منهای مبلغ کارمزد می باشد. تا پیش از شروع فرایند درخواست رزرو، ایران آهانا هیچگونه کارمزدی از کاربران دریافت نمی کند.

 

15-  در صورت اعمال هرگونه تغییر در رزرو جاری به درخواست کاربر، مسئولیت پرداخت هرگونه هزینه که در نتیجه اصلاحات اعمال شده در رزرو ایجاد می گردد به عهده میهمان با میزبان مربوطه خواهد بود. شایان ذکر است، هرگونه تغییر در رزرو جاری، تنها از طريق تماس با ما قابل انجام می باشد.

ماده4- مسئولیت ایران آهانا | کاربران


1- پس از نهایی شدن یک رزرو مابین کاربر میهمان و کاربر میزبان، سند الکترونیکی رزرو مذکور حاوی اطلاعاتی همچون مشخصات فردی میهمان و میزبان، تعداد میهمانان، تاریخ شروع و اتمام رزرو، شماره های تماس، آدرس دقیق اقامتگاه، صورتحساب کامل رزرو و غيرو ... به حساب کاربری و آدرس ایمیل میهمان و میزبان مربوطه ارسال خواهد گردید. این سند مرجع رفتار متقابل کاربران میهمان و میزبان بهنگام تحویل اقامتگاه و در دوره اقامت بوده و هرگونه اختلاف در این ارتباط با مراجعه به سند مذکور و همچنین اطلاعات و توافقات مکتوب همچون نمایه (پروفایل) ثبت شده اقامتگاه قابل رسیدگی و حل و فصل خواهد بود. تمامی مراحل رزرو و مستندات رزرو قطعی، در سایت ایران آهانا آرشیو می شود و در صورت نیاز قابل رجوع خواهد بود.


2- ایران آهانا با استفاده از نظارت مستمر و همچنین برنامه های انگیزشی و آموزشی، تلاش می کند انگیزه های لازم را برای ارائه و خدمات با کیفیت نزد کاربران میزبان فراهم آورد تا تجربه ای خاطره انگیز برای کاربران میهمان خلق شده و حداکثر رضایت ایشان حاصل گردد

3-  تمامی اطلاعات کاربر بعنوان اطلاعات محرمانه نزد ایران آهانا محافظت شده و به جز مواردی که در نمایه (پروفایل کاربری در : معرض دید سایر کاربران قرار می گیرد، دسترسی به آنها توسط اشخاص ثالث ممنوع می باشد، مگر برابر تصمیم مقام صالح و مطابق قوانین جاری کشور.


4-  جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائه خدمات آنلاین ایران آهانا، همه اطلاعات و راهنمایی های مورد نیاز کاربران، در وبسایت قرار داده شده است و اشخاص می توانند با مراجعه به قسمت های مذکور و مطالعه آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات ایران اهانا آشنا شوند. همچنین همکاران ما در تماس باشید، پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستیم.

5- کسب و کار ایران آهانا از هر نوع بازخورد از جانب کاربران و بازدیدکنندگان خود استقبال می کند و کاربران را به ارسال بازخورد، نقد و نظر در مورد وبسایت، خدمات ارائه شده و فضای فراهم شده تشویق می نماید. کاربران می توانند از قسمت تماس با ما و یا دیگر مسیرهای تعبیه شده برای ارتباط با ایران آهانا و انتقال بازخورد خود استفاده کنند. ایران آهانا خود را متعهد به بررسی بازخوردهای ارسالی کاربران و اجرای پیشنهادات و رفع مشکلات احتمالی می داند. کاربر می پذیرد،


6-  مسئولیت همه اقدامات و افعال کاربران میهمان و میزبان که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام اقامت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهده شخص متخلف بوده و ایران آهانا هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت، همچنین ایران آهانا میتواند ضمن غير فعال کردن حساب کاربری فرد متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی ایران آهانا بعمل آورد.


7- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به  نام و اعتبار ایران آهانا شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و ایران آهانا حق غیر فعال نمودن حساب کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود  خواهد داشت، و کاربر متعهد می شود هتگاه از سرویس جاجیگا به صورتی که به ایران آهانا یا شرکا یا کاربران آن صدمه ای وارد کند استفاده نكند

8-  مسئولیت رعایت همه قوانین و مقررات جاری مرتبط با اجاره اقامتگاه ها، از جمله فراهم آوردن ملزومات ایمنی اقامتگاه، عوارض و همچنین کسب مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه مطابق قوانین کشوری و منطقه ای، بر عهده کاربران میزبان است.

 

9-  اعتبار تمامی میزبانان توسط ایران آهانا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ میشود و میزبان مسئولیت کامل خدمات اقامت در اقامتگاه خود همچون کیفیت اقامت، اجاره بها، خدمات ارائه شده، محتوای نمایه اقامتگاه و غيرو را به عهده می گیرد.


10-  کاربر مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود است و مسئولیت تمامی فعالیتهایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود کاربر انجام می پذیرد به عهده کاربر است.


11-  کاربر حق دارد در هر زمان از طریق گزینه لغو حساب کاربری یا از طریق ارسال ایمیل به ایران آهانا، به حذف حساب کاربری خود در ایران آهانا اقدام نماید. در صورتی که کاربر حساب خود را در حالی که یک رزرو در حال انجام دارد لغو نماید، مقررات لغو رزرو بطور کامل برای کاربر اجرا گردیده و کاربر متعهد و ملزم به جبران هرگونه خسارت احتمالی به میهمان و یا میزبانی می باشد که رزرو مذکور با ایشان پیگیری می گردد.

 

12-  در شرایطی که کاربر، شرایط و قوانین وبسایت را رعایت ننماید و یا در صورتی که ایران آهانا به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر میهمان یا میزبان می تواند برای شرکت یا سایر کاربران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، ایران آهانا حق دارد ضمن محفوظ نگاه داشتن حقوق خود برای اقدامات قانونی علیه کاربران خاطی ، بدون اطلاع قبلی، محدودیتهای موقت یا دائمی بر خدمات دریافتی کاربر مذکور اعمال نماید، دسترسی به بعضی امکانات وبسایت همچون حساب کاربری کاربر را محدود نماید، حساب کاربر را بطور موقت تعلیق نماید و یا حساب کاربری کاربر مذکور را از سرویس ایران آهانا حذف نماید.

13-  مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربری، بر برعهده کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همه پیامهای صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل پیام های ارسال شده از ناحية نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

14-  کاربر با عضویت در سرویس ایران آهانا قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه ای و الکترونیکی اعلام می کند.

15- کاربر می پذیرد، تمامی و تک تک کارمندان، کارکنان، مدیران، مالک یا مالکین، تابعین و نمایندگان کسب و کار ایران آهانا را از هرگونه ادعا، مسئولیت و تعهد در قبال هرگونه خسارت و ضرر و زبان جسمی، جانی و مالی، ناشی از استفاده کاربر از خدمات ایران آهانا و در تعامل با کاربران دیگر، مبرا و بدور بدارد، طرح هرگونه ادعایی در این ارتباط مردود خواهد بود.

 

16- تمامی شرایط و قوانین مندرج در متن در شرایط عادی قابل اجرا است و در بروز هر یک از موارد قابل اطلاق "قوه قهریه" ایران آهانا هیچگونه مسولیتی نخواهد داشت.

ماده5- ارتباطات الکترونیکی


1- توجه داشته باشید که شماره 90008025 تنها شماره پنل پیامک ایران آهانا است و ایران آهانا از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می کند. همچنین ممکن است بعضی از پیامک های مربوط به رزرو و سایر رویدادها و ایران آهانا، در مواردی و به تشخیص سامانه پیامکی طرف قرارداد ایران آهانا، از طریق شماره های عمومی سامانه پیامکی ارسال شود.

 

2- همچنین ممکن است ایران آهانا از طریق شماره 09333817882، در برخی شرایط خاص برای کاربران خود، پیامک ارسال کند.


3-  هرگونه اطلاعیه، اعلان و هشدار در مورد امور جاری کاربر و استفاده کاربر از سایت و یا نقض قوانین ایران آهانا، به صفحه اعلانات کاربر یا آدرس ایمیل یا شماره تماس ثبت شده کاربر و یا تمامی موارد با هم ارسال می گردد.

 

4- بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان ایران آهانا، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام ایران آهانا است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفا جهت پیگیری قانونی به قسمت تماس با ما مراجعه کرده و آن را به ما اطلاع دهید.5- همچنین کسب و کار ایران آهانا برای ارتباط مستمر با کاربر خود، حسابهایی را در اپلیکیشن های پرکاربرد فضای مجازی همچون تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، تویتر ایجاد کرده لینک اکانت رسمی ایران آهانا در اپلیکیشن های فوق، در وبسایت ایران آهانا قابل دستیابی می باشد.

 

6- تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.iranahana.com
است. کاربران جهت برقراری ارتباط مستقیم با ایران آهانا، میتوانند از آدرس های ذکر شده در بخش تماس با ما استفاده کنند.
لطفا توجه فرمایید، ما با هیچ روش دیگری جز موارد فوق الذکر، با شما تماس نمی گیریم.