در حال دریافت اطلاعات
قوانین و راهنمایی میزبان

ماده 1- کمیسیون و دریافتی میزبان

 

۳-۱- مبلغ کارمزد ایران آهانا، در حال حاضر معادل ۱۰ درصد از کل صورت حساب رزرو است که از کاربر میزبان دریافت می‌گردد. این مبلغ در صورت نیاز و بر اساس تشخیص ایران آهانا قابل افزایش یا کاهش یا به‌صورت متغیر خواهد بود که به اطلاع میزبان‌ها می‌رسد. مبلغ کل قابل پرداخت به میزبان، شامل مبلغ کل اجاره بها منهای مبلغ کارمزد است. همچنین تا پیش از شروع فرایند درخواست رزرو، ایران آهانا هیچگونه کارمزدی از کاربران خود دریافت نمی‌کند.

 

۳-۲- ایران آهانا هزینه «رزروهای تایید شده» اقامتگاه را از مهمان‌ دریافت و پس از کسر مبلغ کمیسیون و سایر هزینه‌ها، سهم میزبان را حداکثر تا ۲۴ ساعت کاری بعد از تایید رزرو به کیف پول میزبان واریز می‌کند. مبلغ واریز شده به کیف پول ۲۴ ساعت بعد از ورود مهمان و به‌صورت خودکار به شماره حساب اعلامی میزبان‌ واریز می‌شود. لازم به ذکر است که در صورتی که مشکلاتی مثل عدم تطابق شماره حساب، مشکلات زیر ساختی یا ..... اتفاق بیفتد، واریز به حساب بانکی حداکثر تا ۲۴ ساعت کاری بعد از رفع مشکل واریز می‌شود.

 

۳-۳- پرداخت‌های ایران آهانا به میزبان از طریق سامانه پایا به شماره شبای حساب بانکی اعلام شده توسط میزبان در پنل میزبان ایران آهانا که به نام میزبان است، انجام خواهد شد. میزبان با ثبت اطلاعات حساب بانکی خود در پنل میزبان، انتساب شماره شبای مذکور به خود را تصدیق می‌‌کند. در غیر این صورت،ایران آهانا مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. اسناد واریزی به حساب بانکی اعلام شده در پنل میزبان به منزله تسویه حساب ایران آهانا با میزبان خواهد بود. بدیهی است در صورت عدم ارائه اطلاعات حساب بانکی یا هرگونه مغایرت آن، کلیه مسئولیت‌ها شامل تاخیر یا عدم واریز وجه، بر عهده میزبان خواهد بود.

 

۳-۴- درصورت هرگونه تغییر در اطلاعات حساب بانکی میزبان، این موضوع باید در پنل میزبان و توسط میزبان به‌روزرسانی شده یا کتباً به ایمیل info@iranahana.com اطلاع داده شود. درصورت عدم اطلاع رسانی از تغییر اطلاعات حساب بانکی از طرف میزبان، ایران آهانا هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

 

۳-۵- تغییرات در کمیسیون، هزینه‌ها و جریمه‌ها، به میزبان اطلاع رسانی خواهد شد و اعمال تغییرات، به منزله پذیرش شرایط جدید توسط کاربر میزبان است و در حکم قرارداد همکاری است که خود به خود با ادامه روند رزرو مورد توافق طرفین قرار گرفته‌است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه‌ای برای لازم الاجرا بودن ندارد. همچنین در صورت اطلاع رسانی از سوی میزبان در رابطه با عدم پذیرش آن در مهلت مقرر، ایران آهانا می‌تواند علاوه بر تسویه حساب تا تاریخ مقرر، دسترسی وی به پنل میزبان را به حالت تعلیق درآورد.

 

۳-۶- در صورت اعمال تخفیف توسط میزبان، مبلغ تخفیفی از مبلغ متعلق به میزبان کسر شده و مابقی مبلغ به حساب اعتباری میزبان منظور خواهد شد. درصد حق‌الزحمه ایران آهانا روی مبلغ کسر شده پس از تخفیف اعمال خواهد شد.

 

۳-۷- در صورت اعمال تخفیف توسط ایران آهانا، مبلغ سهم به میزبان به حساب اعتباری ایشان منظور خواهد شد و هزینه‌ی تخفیف از سهم ایران آهانا کسر می‌شود.

 

۳-۸- مسئولیت مسائل مالیاتی هر یک از طرفین بر عهده همان طرف است.

 

ماده 2- موارد عمومی و فرآیند رزرو

 

۴-۱- رزرو و تحویل اقامتگاه به مهمان و فراهم کردن امکانات مورد نیاز، صرفا توسط میزبان صورت می‌پذیرد و اتاقک تنها زیرساخت انجام رزرو را فراهم می‌کند.

 

۴-۲- میزبان آگاه است و تعهد می‌کند که تمام اطلاعات مربوط به ملک با قوانین محلی، شرایط صاحب‌خانه، شرایط ملک و قوانین آپارتمان مرتبط و غیره، مغایرت و تداخلی ندارد.

 

۴-۳- مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات جاری مرتبط با اجاره اقامتگاه‌ها، از جمله فراهم آوردن ملزومات ایمنی اقامتگاه، مالیات و عوارض و همچنین کسب مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه مطابق قوانین کشوری و منطقه ای، بر عهده کاربر میزبان است.

 

۴-۵- میزبانی و اجاره اقامتگاه در ایران آهانا تنها با اطلاع و اجازه صاحب قانونی اقامتگاه مجاز است. مسئولیت هرگونه خلاف، خطا و یا اشتباه صورت گرفته در این ارتباط به عهده میزبان بوده و حق هرگونه پیگیری حقوقی در این ارتباط برای اتاقک محفوظ است.

 

۴-۶- میزبان متعهد می‌شود که اقامتگاه ارایه شده حداقل استانداردها را از نظر دسترسی، نظافت و امنیت دارا باشد. همچنین در زمان تحویل ملک میزبان یا نماینده او حضور داشته باشد.

 

۴-۷- میزبان متعهد می‌شود اطلاعات مربوط به احراز هویت شامل تصویر کارت ملی، یکی از قبض‌های ساختمان ... را به‌درستی وارد کند و هرگونه جعل یا تخلف در این موارد پیگرد قانونی دارد.

 

۴-۸- میزبان می‌تواند مدارک شناسایی اعم از کارت ملی، سند محرمیت و ... را تنها درصورتی که در صفحه اقامتگاه درج کرده است، از مهمان دریافت کند و ایران آهانا در این خصوص مسئولیتی ندارد.

 

۴-۹- میزبان می‌پذیرد که قیمت درج شده در ایران آهانا نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از مهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و غیره، مجاز نیست. 

 

 ۴-۱۰- میزبان متعهد است در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات اقامتگاه یا تقویم اقامتگاه جهت تعیین پر یا خالی بودن، در اسرع وقت نسبت به اعمال تغییرات در پنل میزبان اقدام نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت‌های وارده به اتاقک و مهمان، بر عهده میزبان است.

 

۴-۱۱- میزبان می‌پذیرد که نظافت اقامتگاه قبل از ورود و بعد از خروج مهمان برعهده او است.

 

۴-۱۲- در صورت اعمال هرگونه تغییر در رزرو جاری به درخواست کاربر، مسئولیت پرداخت هرگونه هزینه که در نتیجه اصلاحات اعمال شده در رزرو ایجاد می‌گردد به عهده مهمان یا میزبان مربوطه خواهد بود. شایان ذکر است، هرگونه تغییر در رزرو جاری، تنها از طریق تماس با پشتیبانی قابل انجام است.

 

۴-۱۳- دریافت وجه اضافی از مهمان در هیچ شرایطی از جانب میزبان ممکن نیست. در صورت درخواست مهمان برای تغییر شرایط رزرو مثل تعداد شب اقامت، تعداد نفرات و.... این موضوع حتما باید به اطلاع ایران آهانا رسیده و در صورت تایید ایران آهانا، مبلغ اضافی بایستی توسط مهمان به ایران آهانا واریز شود و ایران آهانا بر اساس قوانین خود تمام یا قسمتی از آن را به حساب قابل برداشت اعتباری میزبان منظور خواهد کرد. در صورتی که هر گونه توافقی بین مهمان و میزبان خارج از پلتفرم ایران آهانا صورت گیرد و پرداختی انجام شود، ایران آهانا هیچ‌گونه مسئولیتی را در برابر این توافق قبول نمی‌کند و تمامی مشکلات و خسارت‌های ناشی از این توافق مربوط به میزبان و مهمان خواهد بود.

 

۴-۱۴- درصورتی که ملک فردی بدون اجازه به عنوان میزبان در اتاقک ثبت شده باشد اتاقک در این خصوص هیچ مسئولیتی برعهده ندارد.

 

۴-۱۵- مسئولیت بررسی خانه بعد از خروج مهمان بر عهده میزبان است و اگر خسارتی از طرف مهمان به خانه وارد شود، میزبان باید خود این موضوع را پیگیری نماید.

 

ماده 3- حقوق و تعهدات میزبان

 

۱-۹- میزبان موظف به ثبت اطلاعات و ارائه مدارک درخواستی ایران آهانا خواهد بود.

 

۲-۹- میزبان موظف به مطالعه و رعایت کلیه‌ی قوانین، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌هایی که ایران آهانا در اختیار ایشان قرار داده‌است خواهد بود.

 

۳-۹- چنانچه میزبان در نتیجه استفاده مهمان‌ها از اقامتگاه مربوطه به هرگونه اطلاعات شخصی مهمان‌ها از جمله نام یا سایر اطلاعات و داده‌های شخصی آنان دسترسی پیدا کند، متعهد است:

 

الف- کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حریم خصوصی را رعایت نماید و در صورت نقض عواقب آن را بپذیرد.

 

ب- تنها برای مقاصدی که ایران آهانا مجاز دانسته‌است از این اطلاعات استفاده نماید.

 

ج- هرگونه گردآوری، استفاده و ذخیره اطلاعات مشتریان را تنها با اجازه ایران آهانا و به‌صورت آشکارا انجام دهد.

 

۵-۹- میزبان متعهد است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود، آن را فوری به اطلاع ایران آهانا برساند و در غیر این صورت مسئولیت کلیه عواقب آن به عهده میزبان است.

 

ماده 4- حقوق  و تعهدات ایران آهانا

 

۸-۱- ایران آهانا مجاز است با عنایت به شرایط و سیاست‌های شرکت، در صورت نیاز شرایط و بندهای قرارداد را اصلاح نماید و تغییرات را اعلام نماید. ادامه همکاری میزبان به منزله پذیرش تغییرات خواهد بود.

 

۲-۸- ایران آهانا آموزش‌های لازم را به میزبان جهت به‌روزرسانی فهرست اقامتگاه‌ها و به‌روزرسانی تقویم پر یا خالی بودن واحد اقامتی ارائه خواهد داد. تغییراتی که در نتیجه اجاره‌ی اقامتگاه ایجاد میشود و هم‌چنین اطلاعات

رزروهای انجام شده در هر لحظه برای میزبان از طریق پنل میزبان قابل مشاهده خواهد بود.

 

۳-۸- ایران آهانا می‌تواند محتوای ارائه شده توسط میزبان و محتوای پیوند داده شده با آن را به منظور ارزیابی و آزمایش مورد استفاده قرار داده و آن‌ها را در آرشیو خود نگهداری نماید.

 

۴-۸- ایران آهانا با عنایت به شرایط و سیاست‌های شرکت، اطلاعات میزبان و اقامتگاه‌های مربوطه را بررسی می‌کند. در صورت نیاز به تصحیح این اطلاعات از طریق میزبان، درخواست به اطلاع میزبان رسیده و اتاقک مسئولیتی به ازای عدم مشاهده‌ی این پیام توسط میزبان و عدم تصحیح اطلاعات نخواهد داشت. در صورت عدم تصحیح اطلاعات، امکان مشاهده‌ی اقامتگاه میزبان مربوطه در سامانه اتاقک میسر نخواهد بود.

 

ماده 5- شرایط حاکم

 

۳-۷- رزرو‌های انجام شده توسط مهمان، با توجه به اعلام تاریخ مساعد توسط میزبان در پنل میزبان،  برای وی قابل رؤیت است و میزبان موظف است رزرو‌های ثبت و پرداخت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به صورت صحیح و کامل به انجام برساند. 

 

۴-۷- در صورت بروز شرایط فورس ماژور (ماده ۱۳)، همکاری با میزبان به صورت موقت، متوقف می‌شود و رزروهای تایید شده، در صورت تمایل مهمان می‌تواند لغو شود و مبلغ آن به‌صورت کامل به وی عودت داده خواهد شد. لازم به ذکر است پس از رفع عوامل فورس ماژور، قرارداد به همان روال سابق ادامه می‌یابد.

 

۷-۵- کلیه ابلاغیه‌ها، اخطارها، پیام‌ها و مکاتبات ایران آهانا به میزبان از طریق پنل میزبانی و پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود. ایران آهانا مسئولیتی در خصوص عدم توجه یا عدم مشاهده پیام‌ها توسط میزبان نخواهد داشت.

 

۶-۷- در صورتی که در خصوص هر یک از شروط عدم مسئولیت یا نقض هر یک از مقررات کشور در رابطه با اجاره‌ی اقامتگاه، مسئولیتی بر ایران آهانا تحمیل گردد، میزبان موظف است که کلیه خسارات مادی و معنوی وارده بر ایران آهانا را جبران نماید.

 

ماده 6- اقامتگاه قانونی طرفین

 

نشانی و اقامتگاه قانونی ایران آهانا در وب‌سایت رسمی آن قید گردیده و اقامتگاه میزبان نیز همان آدرس محل سکونت است که در فرم پنل میزبان توسط ایشان ثبت شده‌است و هرگونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرف دیگر برسد.